Historie vánočních koled

Vánoční koledy nebo “Noel” znamená pro všechny, že Vánoce symbolizuje. Od narození Ježíše v jeslích,, cinkání zvony kostela, radostí s rodinou vaším příjezdem Santy v jeho saních vše je tkaná v krásných vánočních koled. Jen broukat melodii “Jingle Bells” a většina lidí bude okamžitě namalovat obraz sněhové vločky, sobi, andělé a vánoční zvony. Zpívání a poslouchání melodické a okouzlující vánočních koled byla důležitou součástí vánoční tradice. Malebná a radostné vánoční koledy naplňuje srdce se zábavou a veselost. Věděli jste, že slovo “koleda” je francouzské slovo, které definuje formu tance, provedených spolu s hudbou?

Původ Vánoc Koledy
To je neznámo, kdy byla vytvořena první Carol, kdo je psal a jak se vyvíjela. Společná legenda říká, že název Christmas Carol vznikl po mladé dívky Carol se ztratil v Londýně v 19. století. Jako její přátelé šli od dveří ke dveřím pátrání po ní, v podobném způsobu jako zpěváci vánočních, název Christmas Carol vznikl. I když je to pěkný příběh, ale faktické.

Koledování bylo ústní tradice předaná generace na generaci. To bylo v třináctého století, pod vlivem Františka Asissi, že silná tradice populárních vánočních písní v rodném jazyce vyvinuté v Itálii. Myslel jsem, že v této době, byly koledy zpívají jako běžné sklizně písní a také během vánočních oslav. Během čtrnáctého století do patnáctého, vánoční koledy se formu náboženských písní a témat se točí kolem narození Krista a Panny Marie.

Když v 16. století, Oliver Cromwell se dostal k moci, byl zakázán vánoční oslavy a zpěvem vánočních koled. On věřil, že Vánoce jsou vážné dovolenou a je třeba dodržovat stejným způsobem. Nicméně, koledy přežil jako lidé pokračovali zpívat je v tajnosti.

Christmas carol zpěv získal popularitu v 19. století. Populární koledy jako “It Came Upon The Midnight Clear”, “First Nowell, anděl Bylo Say”, a “Bůh Rest jste Merry, Gentlemen” byly vytvořeny během tohoto období slávy na vánočních koled.

Před Zpívání na veřejnosti stala populární v devatenáctém století, tam byly kapely úředních zpěváků Carol tzv. “Waitse”, které zpívaly koledy pouze na Štědrý den. V pravý čas, orchestry, sbory a získal popularitu, stejně jako zvyk zpívání koled v ulicích.

Oba tyto zvyky jsou stále populární! Nicméně, dnes jeden z nejpopulárnějších koled služeb je Koledy při svíčkách, se zpívá, když je církev svítí při svíčkách a fascinující koledy.

Dnes, v mnoha evropských zemích, tam je tradice skupin lidí jdoucích ode dveří ke dveřím a zpěvem mimo domů. Tyto skupiny zpěváků Carol jsou odměňováni za přináší radost do srdce posluchačů tím, že nabízí jídlo a pití.

“Jingle Bells Jingle Bells” nebo “Přejeme vám veselé Vánoce”, jen slyšel Tyto veselé vánoční koledy cítíte šťastnější. Zvoní na zvonek, že Vánoce jsou hned za rohem!

Populární vánoční koledy
Stovky vánočních koled byly napsány a zveřejněny v průběhu staletí. Níže uvedené jsou málo, které získaly popularitu v průběhu věků:
Silent Night
Tichá noc je považován za jeden z nejznámějších ze všech vánočních koled. Legenda říká, že před 180 lety, na půlnoční mši v chrámu sv v Rakousku, poprvé koleda Stille Nacht! Heilige Nacht byl slyšet. Na tomto Štědrý den, byl song narodil, který udělal jeho cestu do srdcí lidí na celém světě.

Joy To The World
Radost na světě je populární vánoční koleda, který oslavuje narození Ježíška:
“Radost na světě, přijde Pán!
Nechť země obdrží ji král ”

Tyto populární slova byla napsána Isaac Watts, na základě žalmu 98 v Bibli

Dvanáct dní Vánoc
Dvanáct dní Vánoc je anglický vánoční koleda, která vyjmenovává na sérii zvýšeně velkých darů na každém z dvanácti dnů Vánoc:
“Na první den Vánoc
moje pravá láska poslal ke mně: A Partridge v Pear Tree

Na druhý den Vánoc
moje pravá láska poslal ke mně: Dvě hrdličky
a Partridge v Pear Tree “

Dospělí Vánoční Vtipy
Christmas Party College
Recyklační Staré vánoční pohlednice
Levné Christmas Crafts
Co je v osazení hře
Santa Claus přichází do města
Vánoční strom zdobení Party
Christmas Swag Řemesla
Christmas Dessert recepty
Rychlé Christmas Recipes
Pravda o narození Ježíše Krista

Leave a Reply