Vánoční příběhy

Zde je sbírka příběhů o narození Ježíše Krista, tři mudrcové a Santa Claus. Existují i ​​další anekdoty, které nám říkají o populárních symbolů Vánoce a tradice a jejich původ, jako je zavěšení punčochy na Štědrý den, Rudolf červená-čichal Reindeer, jehličnaté stromy, cesmína, břečťan a jmelí a mnoho dalších věcí často používaných a provádí v Vánoce.

Legend of Baboushka
Ruská verze svatého Mikuláše je Baboushka mínit “babička” v ruštině. Znak byl hodně populární ve starém Rusku před revolucí roku 1917.

Legend of Candy Cane
Candy hole jsou oblíbené pro vánoční ozdoby mezi děti. Tyto červené a bílé J-tvaru bonbóny jsou chutné příliš. Říká se, že jejich původ leží v akci v Kolíně nad Rýnem Katedry asi 230 roků před.

Legenda Ježíškem
Tam byl chudý dřevorubec, který tvrdě pracoval, aby se jeho penězi a získejte jeho vydělal svůj denní chléb. Měl milující manželku a dvě krásné děti s názvem Valentine a Marie. Všechny z nich mu pomohl v jeho práci, byli poslušní k němu a zbožný v přírodě. Oni by denně četl Bibli nad stolem, i když oni měli jen malou bochník chleba k jídlu.

Legenda o Vánoční Andělé
Byly tam dva anděl přátelé. Jeden slouží k západu slunce růžové šaty, zatímco jiné používají k ozdobení se s župany modrou oblohou. Oni byli známí pro zpěv sladký duet o Boží slávě a hrát na čistě stříbrné trubky.

Legenda o Vánocích Rose
Na chladné prosincové noci, všichni se přijde podívat jejich nový Spasitele a přivedl ho všechny druhy darů a dárků. Tři mudrcové přišli s jejich cenné dary myrhy, kadidlo a zlato a nabídl je Ježíška.

Legend of the Thorn vánoční
V dávných dobách, brzy po smrti Kristově, Pilát Pontský pronásledováni Josefa z Arimatie. Tak, on musel uprchnout z Jeruzaléma, Holy Land. Jediné majetek, že prováděné s ním byl Svatý Grál (jídlo, ze kterého Ježíš pil při své poslední večeři)

Legenda o Evergreen Stromy
Jednu zimu, kdy ptáci byli všichni odchodu na jih a teplejších oblastí, jeden malý ptáček zlomil křídlo na cestě a byl zaostalý. Brzy mráz a sníh pokryl les a je jí zima a hlad. Takže zeptala se stromy, aby jí pomohl, a nechal ji bydlet v jeho větvích.

Legend of the Magi
Tři králové nebo mudrci jsou důležitou součástí betlémů a narození Ježíše Krista reenacted v kostelech na Vánoce. Oni cestovali na míle vidět Ježíška a přinesli mu dary zlata, kadidla a myrhy. Známý jako Magi (učenci, kněží či astrology)

Legenda o jmelí
Mystickou sílu jmelí a tradice líbání pod jmelím dluží sám k legendě bohyně Frigga a jejího syna Balder. Frigga byla bohyně lásky a její syn, Balder, byl Bůh letním slunci.

Legenda Narození
Příběh zrození znovu narození Ježíše Krista, který pravděpodobně stalo více než dvěma tisíci lety. Ve městě Nazaretu žilo čistě mladou ženu jménem Marie, který byl zaměstnán na chudé, ale dobré muži jménem Josef, který byl tesař z povolání.

Legend of the Nutcracker
ETA Hoffman psal slavný balet z baletu Louskáček, který byl nejprve vykonáván v roce 1892. Nicméně, bylo příběh považována za příliš morbidní pro děti, a tím, Alexander Dumas Pere přepsal to louhovat větší optimismus a štěstí v něm.

Legend of Poinsettia
Dr. Joel Poinsett, kdo byl první velvyslanec v Mexiku, přinesl jasně červený ve tvaru hvězdy květina do Spojených států. Proto, to bylo jména jako Poinsettia. To je také známé jako “Flame Leaf” nebo “květina svaté noci”.

Legenda o Robin
Zatímco Panna Maria ležela ve slámě vedle svého syna do jeslí na mrazivém noci prosinci, kdy se narodil, byla příliš unavená a slabá vstát a udržovat oheň, aby udržel její syn teple.

Legenda o Rudolfa
True příběh o tom, jak Rudolph, sob vstoupil do původu byly vyprávěl zde. Robert May byl chudý textař v Chicagu, žijící v ošuntělé dvoupokojovém bytě. Jeho manželka Evelyn trpěl rakovinou a byla upoutána na lůžko po dobu dvou let

Legend of the Plant Sage
Král Herodes byl rozzuřený, když se dozvěděl, že starověké proroctví narození Mesiáše a budoucí král Židů v jeho zemi. Vzhledem k tomu, že nevěděli, kde najít dítě Ježíše a zabít ho, to krutý a nemilosrdný diktátor nařídil svým vojákům, aby zjistili,

Legend of Santa Claus
Stovky let zpět, byl Nicholas se narodil do bohaté křesťanské rodině v Patara kolem roku 280 našeho letopočtu. Místo je v blízkosti Myra v současném Turecku. On byl tak laskavý a zbožný, že on pomohl každému, kdo přišel jeho cestu

Legenda o vánoční Spider
Dávno, na jedné Štědrý den, byli pavouci vyhnáni z domovů, zatímco domy byly vyčištěny na Vánoce a jejich weby byly rozbity.

Legenda o vánoční punčochy
V další verzi příběhu svatého Mikuláše se nachází původ tradice mytí punčochy na noc před Vánocemi a věšet se na parapetu nebo u krbu, v připravenosti přijímat dary od Santa.

Legenda o Stork
Jezulátko ležel v jeslích ve stáji v Betlémě a všechny bestie a ptáci na světě spěchali pozdravit nově narozeného Krále světa. Poklekli k modlitbě a zbožňují krásné dítě.

Legenda tří peněženky
Říká se, že když svatý Mikuláš byl biskup z Myry a slyšel o extrémní chudobě jednoho ze svých farníků, kteří kdysi bohatý šlechtic, ale byl nyní schopen poskytnout jídlo a oblečení pro své tři dcery

Legend of the Thunder dubu
Podle skandinávského lidové pohádky, v lesích starověkého Northland, žilo pohané, kteří uctívali válkou bůh Thor. Lidské a zvířecí oběti byly nabídnuty k obřím stromu známého jako Thunder dub, který byl považován za oltář na Thor.

Legenda o moudrých mužů
Melchior, král Ind, Balthazar, král Chaldeji a Jaspera, král Jasper byli rádi, aby byl informován o posvátné Vánoční hvězda jejich astronomy.

Neobvyklé vánoční dárky
Christmas Recepty příloha
Handmade Vánoční přání
Musí být Santa
Christmas Květinová výzdoba
Vánoční dárky pro přítelkyni
Tradiční Vánoční koledy
Texty písní slavného australského vánoční koledy
Historie vánočních koled
Předškolní Christmas Crafts
Cranberry Fudge

Leave a Reply